Domů / Novinky / Látky se speciální ochranou
Výrobci
Anketa
Jaký styl interiéru se Vám líbí?
23 % (131)
20 % (117)
38 % (215)
2 % (10)
6 % (37)
11 % (61)

Celkem hlasovalo: 571
Odběr novinek

Látky se speciální ochranou

potahové látky - MambaNabytek.cz    Vývoj ve výrobě potahových látek jde stále kupředu. Skoro v každé domácnosti se stává, že se čalounění umaže nebo poleje nějakou tekutinou. V dnešní době se však už nemusíte bát jeho poničení. Nabízíme Vám látky se speciální ochranou easy clean a watter repelent, které tento problém řeší. Ještě před pár lety byly takové látky pro mnohé finančně nedostupné, dnes již si je může dovolit téměř každý. V tomto článku se dozvíte jak látky reagují a hlavně také, jakým způsobem by se měli ošetřovat.

Na našem doprovodném "blogu" jsme se již obecně látkám věnovali. Již víte, na jaké parametry si dát při výběru látky pozor, jak se látky testují a jaké možnosti při výběru máte (tady). Zmiňovali jsme se také o speciálních látkách vhodných do domácností s domácími mazlíčky (tady). Dnes se podváme na další typ látek a to jsou látky se speciální ochrannou.

V praxi se můžete setkat s označením jako je easy clean nebo watter repelent. Co to však ve skutečnosti znamená? 

WATTER REPELENT

Látka je pokryta speciální ochrannou vrstvou, která vytváří hydrofobní povlak, který chrání před rychlým prosakováním tekutin. Tím se zabrání tomu, aby látka okamžitě absorbovala vodu. Díky tomu máme čas jemně otřít rozlitou kapalinu pomocí měkkého hadříku nebo papírového ubrousku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

EASY CLEAN/STEIN PROTECTION

Látka má povrchovou úpravu na bázi nanočástic, jejichž složení účině zabraňuje pronikání nečistot do struktury látky. Tato úprava tak umožňuje odstranit i hůř čistitelné skvrny bez potřeby čistících prostředků. Pro odstranění skvrn stačí použít mýdlovou vodu.